Bireysel terapi

Bireysel terapi için aşağıdaki iletişim formunu doldurabilirsiniz.

İnsanlar, içinde yaşadıkları dünyaları ile beraber ancak tam anlamıyla anlaşılabilirler. Kendini tanımak, içinde yaşadığı dünyayı anlamak kişiyi daha özgür, hayatı da daha canlı ve anlamlı kılar. Sıkıntılar veya belirtiler, hayatımızı tam kavrayamadığımıza veya yaşayamadığımıza dair işaretlerdir. Varoluşçu terapi, danışanın sıkıntılarını çözmesinden öteye bakar ve danışanların kendilerine ait, dolu dolu ve doygun bir şekilde yaşamalarının yollarını bulmalarına yardımcı olur.

Varoluşçu terapide hedeflenen, kişilerin kendilerini, deneyimlerini ve içinde yaşadıkları dünyayı daha yakından ve iyi tanımalarıdır. Bu yakından tanışıklığın yolu ise kişinin bir terapist eşliğinde ve terapistin uygun sorularıyla yaşantısını çok ayrıntılı bir şekilde betimlemesidir. Varoluşçu yaklaşıma göre “patoloji” veya semptomlar, kişilerin kendilerine dair tanımadıkları veya anlama fırsatı bulamadığı olguların kendilerini ifade edişleridir. Yakından betimleme ile gelen derin kavrayışın üç sonucu olduğu düşünülmektedir: kişi hayatını tanıdıkça daha özgürleşir, kişi kendini yakından tanıdıkça deneyimlerinin ona anlatmak istediklerini anlamaya başlar ve de kişi kendine yakından baktıkça kendine dair her şeye sahip çıkmaya başlar. Özellikle sonuncusu, doyumlu, keyifli ve canlı bir hayatın anahtarıdır.

Pratik bilgiler:

  • Seanslar online gerçekleşmektedir.
  • En az haftada bir olmak üzere, her hafta aynı gün ve saatte seans yapılmaktadır.
  • Terapi çalışması uzun dönem ve ucu açık bir süreçtir.
  • 1 hafta iptal kuralı geçerlidir.
  • Seans ücreti: £95 (meslektaş indirimi mevcuttur)

Başvuru formu

Bireysel terapi başvurunuza en geç iki iş günü içinde formda ilettiğiniz email adresi veya telefon üzerinden cevap verilecektir.

%d blogcu bunu beğendi: