Yoga Pratiği – Chakra Flow

Chakra Flow Kasım 2021 yoga pratiği için kayıtlar açılmıştır.

Antik yoga disiplinine göre çakralar içerisi ile dışarısının birleştiği, deneyimlediklerimizin bedende sağlandığı, aktığı veya düğümlendiği merkezler. Çakra odaklı bu yoga pratiğinde amaç bedensel yoga pozlarının yardımıyla fiziksel olanın ötesine geçerek kişinin kendini içsel ve dışsal anlamda tanımasıdır.

Chakra Flow yoga pratiği her ay başka bir çakraya yönelik çalışmalar sunarak katılımcıların kendilerini farklı boyutlarda tanımasına yardımcı olmayı hedeflemektedir.

Chakra Flow pratiği Kasım ayında yaratıcılığı ve canlılığı temsil eden svadhisthana çakraya odaklanacaktır. Bu çerçevede arzu, canlılık, yaratıcılık ve kendine güven gibi hem fiziksel hem de ruhsal konulara yönelik çalışılacaktır.

Ne zaman?
Çarşamba sabahları, 9.30-10.30 (3, 10, 17 ve 24 Kasım 2021, ay boyunca 4 pratik)

Nerede?
Zoom üzerinden.

Ne sunulacak?
Her hafta bir saat beraber, canlı yayında pratik yapacağız. Bu pratik sırasında benim yönlendirmelerimle farklı meditasyon, nefes ve hareket çalışmaları gerçekleştireceğiz. Pratiğin temel amacı kendinize dönerek kendinizi sözün ötesinde, beden ve hareketler aracılığıyla daha yakından tanımanız. Bu yolda yoganın kadim bilgilerinin yanısıra varoluşçu ve psikanalitik psikoterapinin de getirdiği içgörüler kullanılacaktır.
Haftanın pratiğini tekrar etmek isterseniz veya canlı pratiği kaçırırsanız, o haftanın pratiğini bir hafta boyunca kayıttan izleme şansınız mevcut olacak.

Kimler için uygun?
Bu pratik kendini beden ve hareket üzerinden tanımak isteyen herkes için uygun. Daha önce hiç yoga yapmamış olabilirsiniz veya düzenli bir pratiğiniz olabilir, önemli olan kendinize dönme isteğiniz. Sadece benim ile daha önce veya şu anda psikoterapi çalışması yapmış/yapan kişileri bu pratiğe kabul edemiyorum.

Nelere ihtiyacınız var?
İyi, kaymaz, kalın bir yoga matına ve bir battaniyeye. Yoga matı olarak özellikle Roru Concept’in kalın ve kaymaz özellikli matlarını öneririm.

Ücreti nedir?
Seans başına 75TL (KDV dahil).

Nasıl kaydolabilirim?
Bu pratiğe aylık olarak kaydolmanız beklenmektedir. Her ayın ücreti, o ay kaç buluşma yapılacağı üzerinden hesaplanmaktadır (4 buluşma yapılacaksa 75TLx4 KDV 300TL gibi). Ay başladıktan sonra da katılmanız mümkün, böyle bir durumda önceden yapılan pratiklerin video kayıtları sizlerle paylaşılacak.
Kasım 2021 için katılım bedeli: 300TL
Kasım grubuna kayıt olmak için tıklayın

%d blogcu bunu beğendi: